menu
Úvod Gynekologie Nitroděložní tělíska Nitroděložní tělísko Flexi-T +380, 1 ks

Nitroděložní tělísko Flexi-T +380, 1 ks

Kód: 138022

Flexi-T je nitroděložní tělísko vyrobené z polypropylénu smíšeného se síranem barnatým, kt... Podrobný popis

505 Kč
Skladem více než 20 ks
ks
Nákup tohoto produktu umožňujeme pouze zdravotnickým zařízením.

Popis produktu

Nitroděložní tělíska prodáváme pouze poskytovatelům zdravotní péče a lékárnám.

Flexi-T je nitroděložní tělísko vyrobené z polypropylénu smíšeného se síranem barnatým, který způsobuje jeho viditelnost pro RTG zařízení. Jednoduchá metoda zavádění jednou rukou nevyžaduje píst. Design tělíska Flexi-T je založen na údajích, získaných během rozsáhlých měření příčných a podélních rozměrů děložních dutin in vivo u tisíců plodných žen každého věku a všech paritních skupin, což vedlo k optimální kompatibilitě. Tvar Flexi-T zamezuje dráždění děložní sliznice, zabezpečuje stabilní umístění tělíska u fundu a předchází jeho vypuzení.

Rozměry Flexi-T+ 380 jsou 32 mm (délka) a 28 mm (šířka). Kolem osy je ovinut měděný drát nejvyšší čistoty (99,9 %) o průměru 0,3 mmU Flexi-T+ 380 má drát a dva měděné límečky o čistotě 99,9 % na příčných ramínkách, což vytváří plochu 380 mm2. Na osu je upevněna plastová nit bez uzlu. Polypropylénová trubička zavaděče má průměr pouze 3,5 mm a Flexi-T proto může být použit i pro ženy s úzkým endocervikálním kanálem. Za účelem indikace hloubky zavedení vzhledem k délce děložního hrdla (kterou je potřeba určit před zaváděním) má trubička zavaděče stupnici v centimetrech a je speciálně označen v délce 4 cm, 7 cm a 10 cm. Tyto značky a cervikální zarážka umožňují lékaři určit, kdy tělísko prošlo děložním hrdlem a dosáhlo děložního fundu. Výměna tělíska Flexi-T za nové se doporučuje po pěti letech. Nové tělísko Flexi-T může být zavedeno okamžitě po odstranění starého.

INDIKACE Flexi-T+ 380; Nitroděložní antikoncepční tělísko pro uni- a multipar. Též pro postkoitální intercepci.

Flexi-T lze zavést v libovolný den menstruačního cyklu, nicméně zavádění během menstruace má následující výhody: (a) pravděpodobnost těhotenství je nejnižší; (b) zavádění je snadné a lze předejít dalšímu krvácení. Postkoitální zavedení za účelem intercepce se doporučuje do pěti dní po styku. Poporodní zavedení je možno provést po 6 – 8 týdnech nebo je ho možné odložit do doby, kdy je ukončeno zavinutí dělohy. Pokud je zavinutí podstatně opožděno, zvažte možnost počkat se zavedením Flexi-T 12 týdnů. V případě obtížného zavedení a/nebo neobvyklé bolesti či krvácení během zavádění, je nutno okamžitě provést fyzické vyšetření a ultrazvuk za účelem vyloučení perforace. Po terapeutickém abortu v prvním trimestru může být tělísko Flexi-T zpravidla zavedeno okamžitě. 

Vlastnosti a výhody:

 • Dlouhodobá reverzibilní antikoncepce.
 • Délka 32 mm, šířka 28 mm.
 • Pohodlná ochrana před početím.
 • Odpadá nutnost pravidelného užívání či aplikace antikoncepce.
 • Viditelné pro RTG záření.
 • Přesné zavedení s minimálním úsilím.
 • Vysoké procento spolehlivosti.
 • Jednoduchá manipulace, zavedení jednou rukou.
 • Dlouhodobá ochrana až 5 let.
 • Tělísko pro uni- a multipar.

Oblasti použití:

 • Antikoncepční metoda.
 • Zabránění početí.

Balení:

 • Prodej po kusech.
 • V balení 10 ks.

Před použitím zdravotnického prostředku a diagnostického zdravotnického prostředku in vitro doporučujeme poradu s lékařem. Pečlivě si přečtěte informace o výrobku a je-li součástí, tak i návod k jeho použití.

Klinická účinnost zdravotnického prostředku a diagnostického zdravotnického prostředku in vitro nemusí být zaručena, lepší nebo rovnocenná s účinností jiné léčby nebo jiného zdravotnického prostředku a diagnostického zdravotnického prostředku in vitro a jeho použití může být spojeno s riziky.

Zobrazit celý popis Skrýt celý popis

Parametry

 • Balení
  1 ks
 • Druh zboží
  Zdravotnický prostředek

Nákup po telefonu

Jsme vám k dispozici ve všední dny od 7.00 do 17.00 hodin.

800 880 864

Všeobecná linka

800 400 449

Stomatologická linka

nebo info@medplus.cz

Medplus

Související zboží

Prosan International B.V.

Prosan International B.V.

Firmu Prosan si nejspíše vybavíte, když vám řekneme název Flexi-T. Jde o inovativní měděné nitroděložní tělísko (IUD). Zavádí se snadno jednou rukou, takže nevyžaduje píst. Díky vědeckému měření děložních dutin tisíců žen každého věku je tělísko Flexi-T opravdu kompatibilní a stabilní. Navíc nedráždí děložní sliznici a jde vidět RTG zařízeními. Tělísko používají ženy v Evropě, Jižní Americe, Kanadě, severní Africe i na Středním východě.

Všechny produkty Prosan International B.V.
Medplus
Doprava zdarma
U nákupu nad 1 499 Kč nehradíte dopravné. Bezplatně máte také platbu dobírkou.
Medplus
Široká nabídka
Vybírejte z více než 6 390 produktů pro lékaře, stomatology i veřejnost.
Medplus
Výhodný nákup
K dobrým cenám přidáváme slevové akce, výhodné sety a hodnotné dárky k nákupu.
Medplus
Spolehlivý partner
99 % zákazníků je spokojeno s nákupem i poprodejním přístupem. Přidejte se k nim.
Medplus
Odborné poradenství
Bezplatná infolinka, specialisté s 15letou praxí, osobní a profesionální pomoc.