menu
Úvod Výplně Výplňové cementy SDI Riva Self Cure HV kapsle
Doprava zdarma

SDI Riva Self Cure HV kapsle

Kód: 8630001AM
Výrobce: SDI

Radioopákní chemicky tuhnoucí skloionomerní výplňový materiál. Podrobný popis

VYBERTE VARIANTU

3 877 Kč
Pro zobrazení dostupnosti vyberte variantu
ks

Popis produktu

Radioopákní chemicky tuhnoucí skloionomerní výplňový materiál. Riva Self Cure – vysoká viskozita.
 

Vlastnosti a výhody:

 • objemový výplňový systém z hybridního skla
 • čtyřikrát vyšší viskozita než u Riva SC
 • díky vynikající adhezi k zubu, uvolňování fluoridů, vysoké tlakové pevnosti a vynikající estetice je doporučován pro širokou škálu klinických aplikací
 • má výborný marginální uzávěr, zanedbatelné smrštění, a je proto vhodný pro velké výplně
 • nelepí se, má vynikající tvarovací a modelovací vlastnosti
 • snadná aplikace
 • vysoká radiopacita
 • dlouhodobá odolnost vůči kyselinám
 • dodává se pouze ve formě kapslí

Snadná aplikace

Nové kapsle Easy Activation se nyní aktivují o 70 % snadněji. To vám ušetří čas a úsilí při přípravě výplně.
 

Bioaktivní hybridní sklo

Riva Self Cure obsahuje výplň ionglass™ vyrobenou z jedinečné směsi vysoce ultrajemných skleněných částic různých velikostí. Toto patentem chráněné bioaktivní hybridní sklo umožňuje realizaci dlouhodobých výplní. Snadno se s ním manipuluje, je pevné a působí esteticky.

Výplň ionglass™ obsahuje fluoridové a stronciové ionty, které synergicky zvyšují bioremineralizaci zubů. Vynikající biokompatibilita zajišťuje zdravější chrup, výplň vydrží déle a pacient bude spokojenější.

Riva Self Cure je biomimetický přípravek

Riva Self Cure nahrazuje dentin a napodobuje některé jeho přirozené vlastnosti. Technologie ionglass™ pro Riva Self Cure napodobuje hydrofilní vlastnosti dentinu a koeficient tepelné roztažnosti. Aby byla obnova časově efektivní, není nutné použít leptání ani lepidlo. Tím se pro pacienta dramaticky snižuje doba na zubařském křesle a riziko přecitlivělosti. Pacient s příjemným úsměvem a bez přecitlivělosti má lepší kvalitu života.

Vynikající uvolnění fluoridu

Mimořádně silná hybridní matice zajišťuje vynikající uvolňování fluoridů, zvyšuje ochranu proti zubnímu kazu a má velmi nízké opotřebení, které pokaždé umožňuje dokonalou dlouhodobou objemovou výplň.

Dlouhodobá odolnost vůči kyselinám

Technologie ionglass™ stimuluje biomineralizaci dentinu přesycením minerálů v jeho organické matrici. Výsledkem je tvorba krystalů fluorapatitu, které jsou odolnější vůči napadení kyselinami než přirozený zub, což pacientům pomáhá při problémech s bakteriemi a kyselostí v ústech. Norma ISO stanoví, že eroze způsobená aciditou nesmí u daného materiálu přesáhnout hodnotu 0,17 mm. Riva Self Cure odolá kyselému ústnímu prostředí.

Nesmírně jednoduchá manipulace

Díky inovativním částicím ionglass™, které umožňují lepší manipulaci, protože přípravek je krémovější, nepřilnavý a hladký, se Riva Self Cure snadno vytlačí do kavity.  Leštitelnost je jednodušší a zachová se dlouhodobá integrita povrchu. Pokud potřebujete výjimečně sbalitelný materiál s vysokou viskozitou, použijte Riva Self Cure HV.

Přípravek Riva Self Cure byl nezávisle vyhodnocen jako látka pro vynikající manipulaci. Díky jedinečnému vzorci je méně vláknitý nebo lepkavý, takže jeho umístění je rychlejší a jednodušší.

Snadnější vytlačení

Riva Self Cure se vytlačí o 70 % snáze než jiné produkty. Tím se minimalizuje třes rukou a svalové napětí, což vám dává větší stabilitu a kontrolu při umisťování výplní.

Volba doby tuhnutí pro všechny typy ošetření

Různé klinické scénáře vyžadují různou dobu tuhnutí. Riva Self Cure Fast Set (sada pro rychlé vytvrzení) nabízí nejrychlejší dobu tuhnutí v případech, kdy se vyžaduje rychlý zákrok. Pokud je zapotřebí více času, Riva Self Cure nabízí ideální časový rámec, díky němuž můžete pracovat pohodlně a s jistotou.

Volba viskozity

Riva Self Cure je k dispozici v celé řadě viskozit a průhledností. Vyberte si tu, která vyhovuje vašim preferencím ohledně umístění výplně.

Používá se jako náhrada dentinu, ART techniku, pro podložky, antistresové výplně I. a II. třídy, abrazivní léze, cervikální eroze, výplně kořenového povrchu, dočasné výplně a výplně mléčných a geriatrických zubů.


Balení:

 • 50 kapslí

V případě porušení zapečetěného obalu tohoto zboží není z důvodu ochrany zdraví nebo hygienických důvodů možno odstoupit od kupní smlouvy ve lhůtě 14 dní.

Zobrazit celý popis Skrýt celý popis

Parametry

  Pro zobrazení parametrů vyberte variantu.

Soubory ke stažení

Pro stažení dokumentů k produktu je nutné se přihlásit. Ještě nejste zaregistrováni? Využijte všech výhod registrace.

Nákup po telefonu

Jsme vám k dispozici ve všední dny od 7.00 do 17.00 hodin.

800 880 864

Všeobecná linka

800 400 449

Stomatologická linka

nebo info@medplus.cz

Medplus

Související zboží

SDI

SDI

Váš úsměv, náš cíl. Tak zní motto společnosti SDI, neboli Southern Dental Industries. Její doménou jsou tři vé – výzkum, vývoj a výroba profesionálních materiálů pro dentisty. Ty putují z australské Victorie do více než 100 zemí světa. Naši zubní specialisté po nich rovněž rádi sahají. A to pro svou preciznost a inovativnost. Oblíbený je třeba kvalitní amalgam SDI Permite či všestranný kompozit Wave HV.

Všechny produkty SDI

Produkt je v kategoriích

Medplus
Doprava zdarma
U nákupu nad 1 499 Kč nehradíte dopravné. Bezplatně máte také platbu dobírkou.
Medplus
Široká nabídka
Vybírejte z více než 6 390 produktů pro lékaře, stomatology i veřejnost.
Medplus
Výhodný nákup
K dobrým cenám přidáváme slevové akce, výhodné sety a hodnotné dárky k nákupu.
Medplus
Spolehlivý partner
99 % zákazníků je spokojeno s nákupem i poprodejním přístupem. Přidejte se k nim.
Medplus
Odborné poradenství
Bezplatná infolinka, specialisté s 15letou praxí, osobní a profesionální pomoc.