menu
Úvod Sterilizace nástrojů Indikátory a testy sterilizace Indikátor plazmové sterilizace, typ 4, 200 ks
Doprava zdarma Plazma

Indikátor plazmové sterilizace, typ 4, 200 ks

Kód: 2501

Indikátor plazmové sterilizace určen pro přístroje Sterrad 100 a Sterrad NX Podrobný popis

1 757 Kč
Není skladem
balení

Popis produktu

Indikátor plazmové sterilizace (proužky), typ 4

Tento indikátor splňuje specifikace pro Typ 4 dle ČSN EN ISO 11140-1:2015. Je určen pro přístroje Sterrad 100 a Sterrad NX. Indikátory se umísťují dovnitř sterilizačních obalů a slouží k prokázání účinné sterilizační expozice plazmou peroxidu vodíku.

Skladování: Na chladném, suchém a tmavém místě, teplota 0-30 °C, relativní vlhkost 30-60 %. Datum exspirace je uvedeno na balení.

Detail:

Indikátor se vkládá do sterilizačního obalu potištěnou stranou nahoru. Indikační terč nesmí být ničím zakryt, neboť jinak by vzhledem k povrchově působícímu sterilizačnímu médiu mohlo dojít k falešně negativnímu výsledku zkoušky.

Po ukončení sterilizace porovnejte barvu indikačního terče s menším referenčním terčíkem umístěným vedle. Je-li barva indikačního terče stejná nebo světlejší než barva referenčního terčíku, byla sterilizace úspěšná. Je-li indikační terč tmavší než referenční, byla sterilizace neúčinná a sterilizaci je třeba opakovat s novým indikátorem. Je velmi důležité, aby všechen obsluhující personál uměl indikátor správně vyhodnotit a provozovatel sterilizátoru měl zaveden systém hlášení eventuálních neshod (závad).

Nesmí se skladovat v prostředí s oxidačními a jinými reaktivními substancemi jako jsou peroxid vodíku, kyselina peroctová, jiné kyseliny a alkálie, glutaraldehyd, formaldehyd, ethylenoxid a v prostorech, kde jsou umístěny sterilizátory STERRAD® a v nich používané sterilizační kontejnery.

V případě porušení zapečetěného obalu tohoto zboží není z důvodu ochrany zdraví nebo hygienických důvodů možno odstoupit od kupní smlouvy ve lhůtě 14 dní.

Zobrazit celý popis Skrýt celý popis

Nákup po telefonu

Jsme vám k dispozici ve všední dny od 7.00 do 17.00 hodin.

800 880 864

Všeobecná linka

800 400 449

Stomatologická linka

nebo info@medplus.cz

Medplus

Související zboží

Albert Browne Ltd

Albert Browne Ltd

Řízení účinnosti mycích, dezinfekčních a sterilizačních procesů. To je specializace, v níž Albert Browne Limited celosvětově vévodí. Chemické testy od Browne stanoví základ kontroly efektivity procesu. Tyto chemické indikátory ohlídají parametry všech sterilizačních metod – páry, formaldehydu, plazmy, záření, ethylenoxidu i suchým vzduchem.

Všechny produkty Albert Browne Ltd
Medplus
Doprava zdarma
U nákupu nad 1 499 Kč nehradíte dopravné. Bezplatně máte také platbu dobírkou.
Medplus
Široká nabídka
Vybírejte z více než 6 390 produktů pro lékaře, stomatology i veřejnost.
Medplus
Výhodný nákup
K dobrým cenám přidáváme slevové akce, výhodné sety a hodnotné dárky k nákupu.
Medplus
Spolehlivý partner
99 % zákazníků je spokojeno s nákupem i poprodejním přístupem. Přidejte se k nim.
Medplus
Odborné poradenství
Bezplatná infolinka, specialisté s 15letou praxí, osobní a profesionální pomoc.