menu
Úvod Všechny články Dezinfekce 🧴 3 důvody, proč vyměnit postřiky za dezinfekční ubrousky

3 důvody, proč vyměnit postřiky za dezinfekční ubrousky

Úsporné, zdraví prospěšné, ihned připravené k použití, s rychlou dobou účinnosti a širokým spektrem účinků. Dezinfekční ubrousky mají oproti dezinfekčním postřikům mnoho výhod, a proto je upřednostňuje stále více ordinací. Sepsali jsme pro vás 3 praktické důvody, proč je začít používat i u vás.
 

Dezinfekční ubrousky


1. Šetří čas, námahu a ve výsledku i váš rozpočet

Dürr Dental FD 312Kdybychom měli vybrat nejdůležitější důvod, proč používat vlhčené dezinfekční ubrousky na menší plochy a předměty, je to právě komfort. Čištění a dezinfekce je s nimi maximálně rychlá a pohodlná – ubrousek z praktického balení jednoduše vyjmete a jedním setřením zdravotnický prostředek dezinfikujete.
 
Ušetříte si nejen čas, ale i fyzickou námahu. Díky dezinfekčním ubrouskům se vyhnete manipulaci s těžkými kanystry, jejich složitému ředění a přelévání do menších postřikovačů včetně následného skladování.
 

2. Šetrné ke zdraví pacientů i personálu

V každodenním provozu ordinace je dezinfekce ploch a předmětů rutinou. Provádíte ji mnohokrát, po každém pacientovi, často i průběžně. Pokud dlouhodobě používáte postřikové dezinfekce, vdechování aerosolu může vyvolávat bolesti hlavy, únavu, ospalost, podráždění pokožky a různé dermatitidy. Hygienické ubrousky jsou mnohem šetrnější a dobře snášené pokožkou.


3. Jsou stejně účinné jako postřiky, navíc příjemně voní

Dezinfekčních ubrousků je celá řada. Obvykle se dělí na ubrousky na bázi alkoholu a na bázi vody. Pojďme se podívat, jaký je mezi nimi rozdíl.

Dürr Dental FD 350

Dezinfekční ubrousky s alkoholem a bez něj

Ubrousky s alkoholem mají velmi rychlý účinek: doba expozice činí 15 sekund. Jsou baktericidní včetně TB, fungicidní a účinné i proti nezapouzdřeným virům. Výhodou je i to, že nezanechávají žádné zbytky nebo šmouhy. Mnohé z nich navíc příjemně voní – oblíbené jsou třeba ubrousky Dürr Dental FD 350 se svěží květinovou či citronovou vůní.
 
Jiným typem jsou ubrousky bez alkoholu. Ty se v praxi používají nejčastěji na závěr dne. Zdravotnické prostředky totiž účinně dezinfikují a také čistí. Jsou baktericidní (včetně TB), fungicidní a také plně virucidní – tedy vč. Hepatitidy A, E, a dalších neobalených virů.
  Jak konkrétně s ubrousky zacházet, se dozvíte v tomto instruktážním videuDalší typy dezinfekčních ubrousků

Dürr Dental FD 366Kromě těchto dvou základních kategorií najdete i ubrousky pro speciální použití v případě šetrných povrchů. Své uplatnění najdou například v zubních ordinacích. Jejich výhodou je, že nevysušují potahy, jsou šetrné k plastům či akrylovému sklu a předcházejí popraskání umělé kůže. Z této kategorie jsou ideálním pomocníkem ubrousky Dürr Dental FD 366.
 
Každodenní praxe dokazuje, že dezinfekční ubrousky představují rychlý, účinný a šetrný způsob dezinfekce a čištění zdravotnických prostředků.
 

Prohlédněte si nabídku