Náš sortiment

Chirosan 2,5 kg vědro

Model:
BOC2090292
Výrobce: Schülke & Mayr
Cena vč. DPH: 1 149,00 Kč

Práškový dezinfekční prostředek na bázi generované kyseliny peroxyoctové určený k dezinfekci operačního instrumentaria, pro druhý a vyšší stupeň dezinfekce nástrojů, rigidních i flexibilních endoskopů a povrchů zdravotnických prostředků.

 

  • Vhodný k dezinfekci a mytí nástrojů, pomůcek a vyššímu stupni dezinfekce
  • 3 v 1 (enzymatická, mycí a dezinfekční složka)
  • Výborné mycí vlastnosti, šetrný k nástrojům
  • Dezinfekce malých povrchů (povrchy přístrojů, inkubátory, vodoléčebné vany)
  • Použití také v UZV čističkách

 

Oblast použití:

chirosan® je určen k manuální dezinfekci a čištění nástrojů a pomůcek bezprostředně po použití ponořením do předem připraveného pracovního roztoku. Také vhodný pro dezinfekci povrchů zdravotnických prostředků otřením (např. vodoléčebných van, dentálních otiskovacích hmot, anesteziologického příslušenství, inkubátorů atp). Také je vhodný pro použití v UZV čističkách.

chirosan® je materiálově kompatibilní s běžnými materiály používanými ve zdravotnické praxi. Doporučuje se na nástroje a pomůcky z chirurgické oceli, skla, plastu, pryže, porcelánu, keramiky a plexiskla. Není vhodný na nástroje z mosazi, mědi, hliníku a na poniklované nebo pochromované nástroje s mechanicky narušeným povrchem.

 

Návod na použití:

Příprava roztoku: Do dezinfekční nádoby přesně odměřte množství vody o teplotě 20 °C ±1. Vsypte odměřené množství prášku chirosan® dle dávkovací tabulky a důkladně zamíchejte. Po 15-ti minutové aktivaci a opětovném důkladném promíchání je roztok připraven k použití. Drobné nerozpustné částice na dně nádoby jsou žádoucí (aktivují roztok). Nástroje určené k reprocessingu se ponoří do připraveného roztoku tak, aby byly zcela ponořené a roztokem byly naplněné všechny duté části po stanovenou dobu expozice (bez vzduchových bublin). Poté se nástroje vyjmou z roztoku a důkladně se opláchnou vodou.

Plochy zdravotnických prostředků a pomůcek lze dezinfikovat a čistit také pomocí otěru. Silně znečištěné plochy se nejprve mechanicky očistí a potom dezinfikují.

 

Spektrum účinnosti:

Baktericidní, virucidní (BVDV, Vaccinia, Polio, Adeno, Herpes), mykobaktericidní, tuberkulocidní, fungicidní, sporicidní

 

Složení:

chirosan® obsahuje následující aktivní látky:

•             in situ generovaná kyselina peroxyoctová

 

Typ přípravku:

Zdravotnický prostředek tř. IIb [ 1023 ]

 

Životní prostředí:

Společnost Schülke své produkty vyrábí inovativními a bezpečnými postupy šetrnými k životnímu prostředí, hospodárně a za dodržení vysokých standardů kvality.
Název souboru Velikost Přidáno Odkaz
Chirosan - BL 471.28KB 17.07.2019 Stáhnout
Chirosan - Produktový leták 1.1MB 18.07.2019 Stáhnout
Chirosan - Návod 1.09MB 18.07.2019 Stáhnout
Ostatní také nakoupili
SAVO Original 1 l
37,00 Kč
Množství:  
detail
Mýdlo tekuté LAVON 5 l
89,00 Kč
Množství:  
detail
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace
banner
banner